Wyjazd do Karagandy - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd do Karagandy

...

Wszystko, co dobre, szybko się kończy...

Dwa tygodnie temu w odwiedziny do naszej wspólnoty zakonnej przyjechał z Polski nasz współbrat - alumn V roku Jakub Biernacki MIC. Podczas pobytu w Kazachstanie mogliśmy ukazać mu wiele pięknych miejsc oraz zwiedzieliśmy wiele miejscowości związane z pracą duszpasterską i pobliskie parafie. Był to również czas licznych spotkań, zarówno z ludnością miejscową, wspólnotami parafialnymi jak i z księżmi oraz z siostrami zakonnymi posługującymi w naszej diecezji. W związku z tym, że parafie dzielą od siebie duże odległości nie zabrakło także przygód na stepie (dniem i nocą :) ) jak i podziwiania pięknych, typowych dla Kazachstanu krajobrazów.
Nasz brat - jak sam mówi - wyjeżdża z naszej wspólnoty pełen wdzięczności za serdeczną gościnność parafian oraz współbraci a zabiera ze sobą nie tylko piękne fotografie, ale przede wszystkim piękne wspomnienia i kawałek” Kazachstanu w swoim sercu.
Bilet powrotny do Polski nasz seminarzysta wykorzysta dopiero
9 stycznia. Do tego czasu dane mu jeszcze będzie odwiedzić wspólnotę Marianów w Karagandzie.
Dziękujemy z całego serca bratu Jakubowi za czas, za wszelką pomoc oraz za braterskość, której doświadczyliśmy podczas jego pobytu w Tajynszy. Życzymy mu dobrego i owocnego czasu przygotowań do przyjęcia święceń i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za niego.

Zapraszamy ponownie ...


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego