Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2019 - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2019

Dziękujemy...

Bóg zapłać za wszelkie wyrazy pamięci, modlitwę oraz każdą ofiarę złożoną na potrzeby, życie i działalność prowadzonej przez nas misji. Dom parafialny nabiera już krztałtów i mamy nadzieję, że w roku 2020 będzie oddany do użytku. Nadzieja na to zaprasza do dalszego wysiłku, a ufność pokładana w Bogu oraz życzliwość doświadczana ze strony Ludzi o wrażliwym sercu zachęca do podejmowania odważnych kroków w pokonywaniu trudności. Bardzo cieszy także i świadomość tego, że nie jesteśmy w tym sami i że są Ludzie, którzy gotowi nieść pomoc swoim braciom i siostrom w wierze.

W roku 2019 zostały wybudowane dwie kondygnacje domu parafialnego (parter i 1 piętro) oraz - jeszcze przed mrozami - zdążyliśmy zrobić konstrukcję dachową i położyć dach. Trudności było bardzo dużo począwszy od nieodpowiedzialności pracowników w wyniku czego, jeszcze w trakcie trwania prac budowlanych, trzeba było rozwiązać umowę z firmą budowlaną i następnie pilnie szukać kolejnej firmy, by dokończyć rozpoczęte prace. Stąd też było opóźnienie w wykonaniu zaplanowanych robót w konsekwencji czego już nie zdążyliśmy przed zimą ani ocieplić budynku i obłożyć go cegłą klinkierową ani położyć dachówkę. Dlatego modlitwa za nas oraz ofiara poniesiona i złożona na potrzeby naszego życia i prowadzonych dzieł jest dla nas nieocenioną pomocą i wsparciem. Serdecznie za to dziękujemy.

Więcej o budowie domu parafialnego można zobaczyć TUTAJ.


W tym roku natomiast została dokończona elewacja zewnętrzna oraz ocieplenie ścian budynku Kościoła parafialnego, Kościół został następne otynkowany i pomalowany.Został wybudowany płot, niezbędny do oznakowania i zachowania terytorium kościelnego i znajdujących się na nim budynków.


I przyszła znowu … zima … wiatr … chłód … a to znaczy, że znowu opał, znowu kupno węgla (w zeszłą zimę kupiliśmy prawie 70 ton węgla), oprócz tego nadal dokarmiamy biedne i opuszczone dzieci w jednej ze szkół i robimy wiele innych dobrych rzeczy, narażając często swoje zdrowie, poświęcając czas i siły dla innych. Nie chwalimy się, lecz pokazujemy nasze życie i działalność. Chcemy stawać w prawdzie wobec tych, którzy nam ufają. Natomiast prawda
jak wiadomo - nie dotyczy tylko tego, co jest trudne albo przykre, a dotyczy także i tego wszystkiego co jest dobre i piękne. W tym wszystkim niech będzie Bóg uwielbiony.


Kochani i Życzliwi dla nas i naszego tutaj zycia nasi Dobrodzieje Serdecznie Wam dziękujemy. Dziękujemy za wierną pamięć, za każdy wyraz pomocy i życzliwości oraz za każdą ofiarę, bo dzięki temu możemy dokonywać tych dzieł na chwałę Bożą i na pożytek ludzi.


Niech Was wszystkich Dobry Bóg błogosławi, a zmarłych Dobrodziejów naszej misji niech Dobry Ojciec obdarzy łaską szczęścia wiecznego w Swoim Królestwie razem ze świętymi.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego