Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2018 - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2018

Dziękujemy...

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy pamięci, modlitwę oraz każdą ofiarę złożoną na potrzeby, życie i działalność prowadzonej przez nas misji. Przy tej okazji gorąco zapraszamy do wspólnej radości z powodu tego, że po wielu latach trudu i starań rozpoczęliśmy budowę domu parafialnego. Bardzo to cieszy, tym bardziej cieszy świadomość tego, że nie jesteśmy w tym sami i że są ludzie o wrażliwym sercu otwarci i gotowi nieść pomoc swoim braciom i siostrom w wierze.

Zd
ążyliśmy przed mrozami zalać fundamenty i położyć strop. Trudności było bardzo dużo począwszy od nieodpowiedzialności pracowników a skończywszy na kłopotach wynikających z charakteru i miejsca położenia naszej misji i Kościoła. Dla przykładu: odległość od nas do najbliższego i większego miasta wynosi ponad 100 km w jedną stronę. Stąd też betoniarki (razem było ich 30 samochodów) musiały pokonywać tą odległość by dostarczyć do nas beton na rozpoczętą budowę. Tak samo by przywieźć wszystkie inne potrzebne dla tej inwestycji materiały (od większych aż po najmniejsze rzeczy) trzeba przymierzać takie odległości. Problem jest nie tylko z dostawą, ale też i z jakością materiałów, z brakiem kompetencji i niedostateczną solidnością pracowników. Więcej o tym można zobaczyć TUTAJ.

Oprócz tego zostało zmienione na nowe całe pokrycie dachowe na jednej z kaplic dojazdowych


Tak było:


Tak jest:oraz zostało zrobione


zewnętrzne ocieplenie oraz elewacja budynku naszego kościoła

Niestety nie zdążyliśmy już położyć tynk, bo przyszły mrozy i śniegi… zima… wiatr… chłód… a to znaczy, że znowu opał, znowu kupno węgla (w zeszłą zimę kupiliśmy prawie 90 ton węgla), oprócz tego nadal dokarmiamy biedne i opuszczone dzieci w jednej ze szkół i robimy wiele innych dobrych rzeczy narażając często swoje zdrowie i poświęcając czas i siły dla innych. Nie piszemy tego by się chwalić, lecz po to by pokazać nasze życie i działalność oraz by stanąć w prawdzie wobec tych, którzy nam ufają. Natomiast prawda jak wiadomo: nie dotyczy tylko tego, co jest trudne albo przykre, a dotyczy także i tego wszystkiego co jest dobre i piękne. W tym wszystkim niech będzie Bóg uwielbiony.

Nie by
ło by to wszystko możliwe bez wiernej i życzliwej pomocy naszych Dobrodziejów. Nasi Drodzy, Kochani i Życzliwi dla nas Ludzie Serdecznie Wam dziękujemy. Doceniamy każdą pomoc, każdą życzliwość i każdą ofiarę, bo dzięki temu możemy dokonywać tych dzieł na chwałę Bożą i na pożytek ludzi.

Niech Was wszystkich Dobry Bóg blogoslawi a zmarłych Dobrodziejów naszej misji niech Dobry Ojciec obdarzy łaską szczęścia wiecznego w Swoim Królestwie razem ze świętymi.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego