Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2014 - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Podziękowania za udzieloną pomoc w roku 2014

Dziękujemy...


Drodzy Przyjaciele naszej Misji!


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bogaty był w wydarzenia ten kończący się rok, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestycje zrealizowane przede wszystkim dzięki Waszej, Drodzy w Chrystusie, wielkodusznej pomocy.

Tak więc udało się nam doprowadzić do lepszego stanu nasz kościół parafialny, w którym wymieniliśmy całkowicie system ogrzewania, system nagłośnienia, wymieniliśmy wszystkie
pozostałe okna oraz pomalowaliśmy wnętrze świątyni.


Zdjęcia z tych inwestycji można zobaczyć poniżej:


1. S
ystem ogrzewania

Tak BYŁO

W trakcie remontu i ... efekt końcowy

 


2. S
ystem nagłośnienia

Tak BYŁO

W trakcie remontu i ... efekt końcowy

 


3. Okna (druga połowa)

Tak BYŁO

W trakcie remontu i ... efekt końcowy

 


4. Malowanie wnętrza Świątyni

Tak BYŁO

W trakcie remontu i ... efekt końcowy

 

Począwszy od kwietnia do września trwała rozbudowa i remont domu sióstr, które dzięki temu spędzały święta Bożego Narodzenia, po raz pierwszy za czas ich pobytu w Tajynszy, w bardziej „cywilizowanych” warunkach. W domu wymieniono ogrzewanie, podłogi, dach, ściany zewnętrzne ocieplono i obłożono panelami, wymieniono okna i drzwi, wykonano przybudówkę, w której zrobiono łazienkę, kuchnię i spiżarkę, zrobiono kanalizację, wyrównano wszystkie ściany wewnętrzne płytami gipsowymi. Obok domu, na miejscu starych szop, które wyburzono zbudowano mały garaż z miejscem na narzędzia ogrodnicze. Cała posesja została ogrodzona płotem z elementów blaszanych.

Tak BYŁO

W trakcie remontu i ... efekt końcowy

Te wszystkie inwestycje pociągnęły za sobą bardzo duże koszty. Pragniemy byście wiedzieli, Drodzy Dobrodzieje, że w przeważającym stopniu, to właśnie Wy swoimi ofiarami sprawiliście, że możliwe stało się wykonanie tych wszystkich inwestycji. Niestety w naszym coraz bardziej rozwalającym się domku nic nie zostało zrobione, ale cieszymy się, że Kościół i dom sióstr doczekali się tych tak ważnych zmian.

Miejscowi ludzie z zaciekawieniem pytają, skąd mamy fundusze. Odpowiadamy wtedy, że te prace to dzieło Dobrych Ludzi, którzy, często sami wiele nie posiadając, dzielą się tym czym mogą, by pomóc naszej Misji.

Natomiast co dotyczy naszego domku – to konieczne jest budowanie nowego, bo ten w którym aktualnie mieszkamy już nie nadaje się do żadnego remontu. Stąd też dziękując za dotychczasowe ofiary będziemy bardzo wdzięczny za każdą pomoc finansową także w tej bardzo koniecznej dla naszej Misji inwestycji. By wesprzeć budowanie klasztoru prosimy KLIKNĄĆ TUTAJ. Za każdą ofiarę już teraz składamy serdecznie Bóg zapłać!

Nasz klasztor

Latem

Zimą


To są sprawy materialne, ale i one są potrzebne i mamy nadzieję,
że te poczynania są i będę na większą chwałę Bożą.

Zapewniamy Was, że zarówno sami, jak i wspólnie z parafianami, modlimy się za Was i Wasze Rodziny.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego