Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w budowie domu parafialnego - Zgromadzenie Księży Marianów - Tajynsza

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w budowie domu parafialnego

... > Budowa domu parafialnego

Dużo się wydarzyło w naszej parafii w ostatnich latach, dużo się udało nam już zrobić dzięki życzliwości i dobroci ludzi wrażliwych na drugiego człowieka, ale jeszcze pozostaje wiele do zrobienia...

Minęło już ponad 10 lat, od czasu jak objęliśmy parafię w Tajynszy. Od samego początku nasza troska została skupiona wokół kościoła, następnie został "odremontowany" dom sióstr… i jeszcze wiele innych rzeczy. To co już zostało zrobione od strony materialnej można zobaczyć TUTAJ … sami natomiast mieszkaliśmy w małym, rozwalającym się domku, który kompletnie nie nadawał się do remontu, nie mówiąc już o tym, że nie było żadnych warunków na różne spotkania duszpasterskie, które chciałoby się niejednokrotnie przeprowadzić, a które są konieczne. Warunki oraz brak godnego miejsca do życia i spotkania z ludźmi bardzo ograniczały pracę misyjną.

Radością jest to, że po wielu latach udało się nam uzyskać zgodę na budowę domu parafialnego, który chociaż w prostych warunkach, będzie bardziej dostosowany do pracy duszpasterskiej i tutejszych potrzeb.

Dzięki hojności ludzi o wrażliwym sercu, dobroci oraz ofiarności udało się nam ukończyć dzieło budowy domu parafialnego. Od momentu poświęcenia placu aż do momentu poświęcenia budynku minęło 4 lata. Sama budowa trwała 3 lata i toczyła się w czasie pandemii Covid
owej, a zatem w czasie najgorszym z możliwych. Wielu nie wierzyło w ukończenie tego dzieła, wielu otwarcie się temu sprzeciwiało, a jednak 4 września roku 2021 odbyło się uroczyste poświęcenie domu, który otrzymał nazwę ku czci Matki Bożej Maryi Niepokalanie Poczętej.

Potrzeby finansowe na zrealizowanie tego przedsięwzięcia były ogromne i sami, bez Waszej pomocy, nie bylibyśmy w stanie zebrać potrzebnych pieniędzy.

Chcemy być tutaj
nadal, nie tylko wśród potomków zesłanych do Kazachstanu ludzi, ale przede wszystkim dla tych wszystkich, do których Bóg nas tu ciągle posyła i których Sam do nas przeprowadza. Przez Wasze wsparcie dla tej Misji, macie też swój wkład i udział w prowadzonej tu posłudze misyjnej. Za tą troskę serdecznie Wam dziękujemy.


Okres restrykcji i mocnych ograniczeń spowodowanych pandemią był czasem ryzyka i biedy, choroby i cierpienia także wśród tych, którzy trudzili się przy powstawaniu i upiększaniu budynku domu parafialnego. Nawet to, że był to czas bardzo trudny i że był to czas cierpienia, to nie przeszkodziło Bogu dokonać tego dzieła, które stało się też znakiem nadziei dla wielu. Otóż niektórzy z naszych parafian, patrząc na koniec budowy, a był to czas zmagania i bólu, podkreślali, że cała ta budowa, że cała ta inwestycja napawała ich nadzieją na to, że ostatnie słowo nie należy do trudności i pandemii, lecz do Boga, Który posługuje się ludźmi, by dokonywać Swoich dzieł.

Jest pewne, że beż Waszej pomocy, Drodzy nasi Dobrodzieje, my nie jesteśmy w stanie dokonywać tego wszystkiego co tutaj, na tej misji w dalekim Kazachstanie - robimy dla tych ludzi, których Bóg do nas kieruje. Bez Waszego wsparcia my nie bylibyśmy w stanie tutaj ani żyć, ani posługiwać.

Dzi
ękujemy Wam za każdy wyraz pamięci, troski i życzliwości. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie za Was, w modlitwie osobistej oraz w intencjach Mszalnych odprawianych za naszych Dobrodziejów, tak żyjących jak i zmarłych. Staramy się uczciwie wykorzystywać ofiarowane nam środki, odpowiedzialnie wypełniać swoją misję, do której Bóg nas wezwał oraz z wdzięcznością modlić się za tych, którzy nas w tym dziele wspierają.Kochani, dziękujemy, że jesteście z nami.

Dziękujemy też tym wszystkim, którzy mimo ukończenia budowy
nadal nas wspierają w utrzymaniu tego, co z takim wysiłkiem powstawało.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego